Rakiety śnieżne | Imprezy Integracyjne Bieszczady

Rakiety śnieżne

Bieszczady są atrakcyjne nie tylko latem, wiosną i jesienią. Ich walory coraz częściej wykorzystywane są również zimą.  Wielu turystów zniechęconych trudnością przedzierania się przez wysokie zaspy, traci możliwość i zniechęca się do zobaczenia nietuzinkowych zimowych widoków. Zima zmienia oblicze gór, co staje się nie lada wyzwaniem nawet dla wytrawnych wędrowców.

Dlatego alternatywą są rakiety śnieżne, które gwarantują dotarcie do miejsc, których nie zdobędą inni. Łatwość obsługi i jakość sprzętu sprawią, że wyprawy na rakietach śnieżnych zapewniają niezapomniane ważenia, zarówno rodzinie podczas wycieczki z dziećmi jak i wytrawnemu piechurowi pokonującemu ambitne dystanse.

Wraz z coraz większą popularnością rakiet śnieżnych, coraz więcej ich modeli zaczęło być dostępnych dla entuzjastów zimowych wypraw. Istnieje kilka kryteriów podziału rakiet śnieżnych. Ze względu na rodzaj materiałów, z jakich zostały wykonane ramy, możemy wyróżnić: rakiety drewniane, ze stalową ramą oraz rakiety z ramą wykonaną z tworzyw sztucznych. Ponadto możemy wskazać trzy inne rodzaje rakiet śnieżnych ze względu na ich przeznaczenie: biegowe (małe i lekkie, przeznaczone do użytkowania na przygotowanych wcześniej trasach); rekreacyjne (nieco większe, przeznaczone do krótko i średniodystansowych spacerów), oraz górskie (do poruszania się po terenach górskich, długodystansowych wypraw i użytkowania poza wyznaczonymi szlakami).

Polecamy Wyprawę Szlakiem Łemka na rakietach śnieżnych!

Opis

Konstrukcja rakiet śnieżnych pozwala na bezpieczne wędrowanie po głębokim śniegu. Mają one dobrą wyporność, dzięki czemu uniemożliwiają zapadanie się ułatwiając wędrówkę. Każdy kto brodził w głębokim śniegu wie ile to wysiłku i  jak bardzo zniechęca do wędrówki.

Dzięki rakietom śnieżnym mamy możliwość poruszania się w każdym terenie. Ponieważ są wyposażone w stalowe zęby – raki można poruszać się w nich nawet na mocno nachylonych i  oblodzonych stokach.

Każdy z nas dzięki nim może poznać nieznane zimową porą szlaki. Lekkie, trwałe, skuteczne, bezpieczne. Nie wymagają nauki ani żadnego przeszkolenia. Jednak w naszej wypożyczalni poinstruujemy Państwa, jak w nich wędrować. Rakiety to przede wszystkim przygoda, która nie przytrafia się każdemu. Poniżej prezentujemy kilka propozycji wędrówek na terenie Bieszczad oczywiście na rakietach śnieżnych:

Wierchy:

  • Myczków Muzeum Bojków – Wierchy 635 – Plisz 583 – Wołkowyja, czas: około 3 godz., skala: średnia

Połonina Wetlińska:

  • różne trasy od 3 do 8 godzin wędrówki, skala: średnia i trudna

Połonina Caryńska:

  • różne trasy od 3 do 8 godzin wędrówki, skala: trudna

Tarnica:

  • różne trasy od 6 do 10 godzin wędrówki, skala: średnia i trudna

Mała Rawka:

  • przełęcz Wyżniańska 855 m – schronisko Pod Małą Rawką 930 m – przełęcz, czas: 1 godz., skala: łatwa

Wielka Rawka/Kremeneros:

  • przełęcz Wyżniańska 855m – schronisko Pod Małą Rawką 930m – Mała Rawka 1272 – Wielka Rawka 1304 m, czas przejścia: 4 godz., skala: trudna

wydłużenie wędrówki o wejście na Kremenaros (Krzemieniec – miejsce styku 3 granic państwowych!) 1221 m + 2 godz., skala: trudna.

WYPOŻYCZENIE RAKIET 30 zł/kpl

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy Wyprawę Szlakiem Łemka. 

    Cart